Minu isiklik seisukoht (ja ma tean, et paljud meie erakonna liikmed mõtlevad sarnaselt) on, et tegemist on suhteliselt marginaalse küsimusega, mis on kunstlikult üles puhutud. Võiks ja peaks tegelema hoopis pakilisemate asjadega (kas või demograafiaga või haldusreformiga). Ühes mõttes on minu seisukoht võib-olla siiski erandlik. Nimelt nii seaduse pooldajad kui vastased armastavad rääkida kõrgetest aadetest ja põhimõtetest. Mina aga eelistan sellistes küsimustes konservatiivselt pragmaatilisi lahendusi. Kõik uuendused peavad olukorda ühiskonnas parandama, mitte halvendama. Kogu see kammaijaa kooseluseaduse ümber on üsna valusalt puudutanud neid, kelle huvisid see näiliselt kaitseb. Homofoobia tase Eesti ühiskonnas pole vist kunagi olnud nii kõrge kui praegu. Ma saan aru, et professionaalsed LGBT funktsionäärid ja nende asjaarmastajatest aktivistid võivad rahul olla: nüüd neil on, mille vastu võidelda. Samuti võitsid need, kes näevad Eesti ühiskonna põhivaenlasena Geiroopat ja homomultikultit. Nende kahe toreda grupi vahele jääb aga suurem osa tavalisi ja sugugi mitte nii huvitavaid inimesi, kes tunnevad, et nad on kistud mingisugusesse kummalisse võitlusesse.
Mis aga puudutab probleemi inimõiguslikke dimensioone, siis need küsimused tuleb lahendada esiteks ükshaaval ja teiseks ilma edeva ja kärarikka aplaavata.
Tulles aga tagasi sotside juurde, siis mul oli näiteks üsna kummaline lugeda Mihkel Raua lennukimetafoorikat. Huvitaval kombel kasutavad sedalaadi kujundeid autoritarismi ideoloogid, eriti aga monarhistid. Meie erakond ei ole aga kuningriik, lennuk ega totalitaarne sekt. Ka kommunistlik demokraatlik tsentralism meil ei kehti.
Venelastel on enda kohta populaarne nali: ükskõik mida me ka ei teeks, välja kukub alati kalašnikov. Tundub, et ükskõik kui modernseks, progressiivseks ja demokraatlikuks end mõni erakond ka ei disainiks, välja kukub ikkagi NLKP.