Sellega aga Putini äpardused ei piirdunud. Esinedes poliitikute ja ajakirjanike ees, teatas Putin, et lähtudes oma huvidest võib Venemaa iga hetk denonsseerida rahvusvahelised lepped. Ning lisas: "Ma lihtsalt ei saa hästi aru, kas me vajame mingisuguseid erilisi denonsseerimismehhanisme. Vaat, USA võttis kätte ja astus ühepoolselt välja strateegiliste ründerelvade piiramise lepingust."
Selle koha peal kratsis nii mõnigi vaatleja kukalt ja kui lõpetas, kratsis veel kord. Esiteks, USA ei ole strateegiliste ründerelvade piiramise lepingust väljunud, rääkimata ühepoolsest väljumisest. Strateegiliste ründerelvade piiramise lepingu kehtimistähtaeg on 10 aastat ja seda võib pikendada veel 5 aastaks. See kirjutati alla Prahas 2011 ning seega on praegu kehtiv. Üldiselt riigijuht võiks sellist asja teada. On spekuleeritud, et äkki Putin ajas selle segamini raketitõrjesüsteemide piiramise lepinguga, millest USA 2002. aastal taganes. See leping oli tähtajatu ning oli sätestatud, et mõlemad pooled võivad sellest vastavalt oma vajadustele välja astuda. USA tegi seda kõiki ettenähtud protseduure järgides.
Kuid võib-olla veelgi suuremat hämmingut tekitas avalduse esimene pool: Venemaa president lihtsalt ei tea, kuidas käivad asjad rahvusvaheliste lepetega. Ja mitte üksnes ei tea, vaid ei häbene sellest ka urbi et orbi teada anda.
... Väike ametnik Poprištšin arvab, et ta on Hispaania kuningas. Hullumaja protseduure tõlgendab ta kui Hispaania õukonna kombeid ning ei jõua ära imestada nende veidruse üle. Võib aga juhtuda ka vastupidi. Kuningas moonutab oma riiki hullumajaks ning nakatab hullusega alamaid. Nad usuvad, et sellised ongi Hispaania õukonna kombed, aga tegelikult...