Kui juba jutuks tuli, lingin siia <a href="https://rahvaalgatus.ee/initiatives/cf886359-d29f-4bcc-99be-69068dd7b554">digiõiguste rahvaalgatuse linki</a>, äkki annab riigi tasandil midagi veel päästa (kas või selles mõttes, et äkki võiks meie valitsus olla üks, kes sellele vastu seisab, kuigi paistab, et Reinsalu on seda direktiivi kogu aeg toetanud, mine tea, miks).
Reply
Jüri
3/27/2019 08:15:17 am
Nojah....targad ja haritud inimesed muidugi imestavad, kellele seda vihakõne, natsikisa, Kremli propagandat, valeuudised, kõike isme ja foobiaid küll vaja peaks olema.
Reply
Raul Veede
3/27/2019 09:38:55 am
Vähemalt tuleb möönda, et IRL on selles asjas ajanud väga kenasti järjekindlat Euroopa Rahvapartei (EPP) ja Saksa kirjastuskontsernide joont, mille peale võib kindel olla. Kui olid konsultatsioonid, mis andsid üsna valdavalt eitava seisukoha, järgnesid õiguskantsleri kriitika ja justiitsministeeriumi enda skepsis, tegi Reinsalu sellest kõigest valitsuse istungil kokkuvõttena Eesti riiklikuks seisukohaks tingimusteta toetuse, mida hiljem on erinevate piinlike "argumentidega" (nt vajadus suurriikide soove silmist aimata) toetanud ka Reinsalu alluvad. Kelam on hääletanud kogu aeg täpselt samamoodi ja korduvalt ka tsensuuri toetuseks avalikult sõna võtnud, küllap tuletab see talle noorust meelde ja tekitab mõnusa nostalgia. (Nõukanostalgia on moes, eks ole ka Rüütel ja Pärnaste praeguseks samas parteis.) Linnamäe suunas Postimehe karmi käega Isamaa joonele, nii et seal ei võeta Ansipi demagoogia kriitikat isegi arvamustoimetuses enam vastu, rääkimata nende enda ajakirjanike sõnavõttudest ja uudiste raamistamisest. Ning Isamaa eestkõneleja Mart Raudsaar, Ajalehtede Liidu tegevdirektor, kuulutas mullusui suisa suuda, et lehekontsernide kasumite nimel võiks Vikipeedia maha surra (keegi talle sellist dilemmat ei pakkunud, täitsa ise leiutas). Seega on IRL igati usaldusväärne erakond, mille seostamine sõnavabadusega on sulaselge laim.
Reply
Leave a Reply. |
AutorMihhail Lotman, Arhiiv
March 2024
|